SPIRITUÁLNÍ CESTA DO POSVÁTNÉHO ÚDOLÍ INKŮ 

14.08.2017

POZVÁNKA NA SPIRITUÁLNÍ CESTU 

POSVÁTNÝM ÚDOLÍM INKŮ PERU 

29.7. - 10.8.2019


Náš příběh...

... začal v létě 2016 v restauraci U černého medvěda ve Zlíně. Tehdy mi má žena s velkým nadšením a zanícením navrhla, abychom učinili výraznou životní změnu v našich životech, o které snila již 12 let a odcestovali daleko od našeho domova. Znamenalo to pro nás zásadní rozhodnutí, já jsem po 10 letech ukončil velmi úspěšnou pracovní kariéru a Petra zanechala svoji firmu fungovat svým vlastním životem.

Nicméně po několika měsících se vydáváme žít, se 4,5 letým dítětem, do největšího města na světě, do nějž nevede silnice, a které je poslední výspou civilizace obklopenou nekonečnými deštnými pralesy, města ukrytého hluboko v peruánské džungli - Iquitosu. Aniž bychom to tušili, začíná nám naše životní cesta.

Žili jsme mezi domorodými kmeny Yahuas, Bora a Shipibo. Osudovým se pro nás ale stalo setkání se šamanem Franciskem, který se posléze stal našim rodinným přítelem a mým osobním šamanem, jež mě postupně inicioval do práce s posvátným nápojem Ayahuasca, jak během života v Amazonii, tak následně i po té, kdy jsme všichni společně odcestovali do Posvátného údolí Inků.

Posvátné údolí Inků, na jehož konci leží i mysteriózní Machu Pichu, se stalo naším druhým domovem. Místo, kde jsme se mohli učit tradicím a rituálům původního indiánského kmene Kečua, místo, jehož krásu a spiritualitu jsme si vychutnávali během putování na koních. A nakonec místo, kam vás chceme pozvat, neboť zde vznikl tento program.


Naše osobní vize

V samotném srdci Posvátného údolí Inků vytvořit bezpečný a přátelský prostor pro osobní transformaci.

Transformaci, která se neodehrává v anonymních centrech s anonymními lidmi, ale péči vám věnují naši přátelé, kteří nás potkali nebo doprovázeli na naší vlastní životní cestě.

Abychom vás bezpečně provedli touto transformační zkušeností, spojili jsme techniky tradičních domorodých kultur s technikami hlubinné a transpersonální psychologie a aplikací poznatků z moderních výzkumů vědomí.

Naším posláním je vytvořit, a bezpečně vás provést transformací, v níž můžete léčit svá zranění, spojovat se svým autentickým já a nacházet účel a smysl svého vlastního života. 

PROGRAM

1. DEN - Příjezd na Ranč

Představte si stále zelené údolí, obklopené majestátnými horami. Travnaté kopce, malebný vodopád, bzučivý potok, skalní útesy a mezi těmi divy přírody - Ranč. Představte si, že vás probudí zvuk ptáků, kteří zpívají za vaším oknem, vůně čerstvě pražené místní kávy a pohled na mléčné mraky, které se lesknou na vrcholcích hor. Představte si snídani ve stínu eukalyptových stromů s výhledem na potok, kaskádovitě se lemující z andských vrcholů. Představte si odpolední čaj na kopci s výhledem na řeku, užívejte si poslední sluneční paprsky a odpočiňte si po dni, kdy objevíte starověké ruiny Inků jen kousek od ranče. Zní to skvěle? Vítejte na ranči Salineras!


2. DEN - Yoga, Salinas de Maras, meditace, 1. Ayahuasca ceremonie

Začněte nový den ranní hodinou jógy s Petrou a sklidněte svou duši, mysl i tělo a načerpejte příjemnou energii pro váš den ... a nebo si prostě jen vychutnejte svůj ranní čaj na terase s výhledem na hory.

Udělejte si procházku po cestě, která existovala již před příchodem Inků, lemuje náš ranč a stoupá po úbočí hory až k solným dolům Salineras, kde můžete pozorovat, jak je sůl sbírána ručně za použití řemeslných technik.

Před slavnostním večerem a ceremonií s Ayahuscou bude pro vás vytvořen osobní prostor pro rozhovor se šamanem Maestro Francisko Nunezem ohledně vašeho léčebného procesu. Následně vás Petra provede meditací, která uklidní vaši mysl a pomůže vám koncentrovat se na váš záměr.

Samotnou ceremonií vás pak již bude provádět Maestro Francisko, jehož padesát let práce s touto posvátnou rostlinou je zárukou, že jeho přítomnost a zpěv léčebných písní Icaros, vás bezpečně povede po vašich vnitřních cestách a pomůže léčit tělo i duši na těch správných místech.

Ceremonie je také podporována odbornou a uklidňující přítomností Lukáše, který bude pečovat o průběh vašeho procesu, abyste se během celé zkušenosti cítili co nejvíce pohodlně .


3. DEN - Yoga, integrace procesu, Meditace, 2. Ayahuasca ceremonie

Máte opět možnost přívítat nové ráno jógou, o to intenzivněji, že máte za sebou první setkání s posvátným nápojem Ayahuasca a tak můžete využít prostor pro hlubší spojení se svým vnitřním procesem.

Po výborné snídani vás provede Lukáš integračním procesem, který je nejdůležitější částí procesu práce se změněnými stavy vědomí, neboť poznatky a vhledy, jež jste obdrželi během večerní ceremonie, je důležité zakomponovat do kontextu vašeho vlastního života tak, aby sloužily k vašemu osobnímu růstu a životní radosti. Součástí integrace je i výklad vašich vizí a učení porozumnění jazyku této posvatné rostliny samotným Maestro Franciskem.

Odpoledne využijte k odpočinku v příjemném stínu stromů, kontaktu s přírodou či koňmi a touto energií vstupte přes meditaci do vašeho druhého slavnostního večera.


4. DEN - Yoga, integrace procesu, práce se symbolem, vyjíždka na koních,                   hudební večer

Techniky jógy a integrace jsou doplněny o techniku práce se symbolickým obrazem (o technice více zde), a tak se ponořte ještě hlouběji do svého léčebného procesu a dovolte své duši vyjádřit se pomocí symbolů, abychom pak společně našli proměnu tohoto obrazu do podoby, jež pro vás bude znamenat nové životní nastavení či vhled do původně bezvýchodné situace.

Kontakt s přírodou je jedním s transformačních prvků naší spirituální cesty a tak si ho užijte ještě intenzivněji, osedlejte svého El caballo peruano de paso - toto nádherné plemeno peruánských koní a z jeho hřbetu si vychutnejte projíždku posvátným údolím Inků. Nejsou důležité vaše jezdecké schopnosti, pro každého z vás máme nachystanou vhodnou trasu.

Večerní atmosféru vám pak zpěvem a hrou na akustickou kytaru zpříjemní náš přítel a muzikant Jalil. Budete se moci nechat provést večerem poslechem jak tradiční peruánské hudby, tak hudby z různých koutů světa, ve kterých Jalil dlouho pobýval.


5. DEN - Yoga, meditace, 3. Ayahuasca ceremonie


6. DEN - Yoga, integrace procesu, návštěva Cusca

Vychutnejte si prohlídku nejkrásnějšího peruánského města Cusca, bývalého hlavního města říše Inků, s jeho typickými dlážděnými ulicemi. Navštivte také nejznámější trh San Pedro a ochutnejte jednu z nejlepších čokolád světa, jež je připravována z nejkvalitnějších kakaových bobů dovážených z amazonské džungle. 

Do Cucsa budete přímo z ranče dopraveni naším osobním řidičem a vlastním průvodcem, pocestujete tak pouze se svou skupinou, aby nebyla nijak narušována intimita vašeho procesu.


7. DEN - Yoga, masáž, meditace, 4. Ayahuasca ceremonie

Dopřejte si intenzivní odpočinek uprostřed vaší spirituální cesty přidáním venkovní masáže k vašemu léčebnému procesu. V srdci přírody vám váš terapeut uklidní vaše svaly, zatímco si budete vychutnávat zvuk vodopádu, zpěv ptáků a pískání větru v korunách stromů.


8. DEN - Yoga, integrace procesu, návštěva Ollantaytambo

Navštivte Ollantaytambo, postavené roku 1440 n.l. císařem Pachacutim. Tyto zříceniny jsou druhými nejdochovalejšími v celém Peru a tvoří rozsáhlý komplex, jehož návštěva vás dokonale propojí se stavitelskou dokonalostí a kulturou Inků.

Do Ollantaytambo budete přímo z ranče dopraveni naším osobním řidičem a vlastním průvodcem, pocestujete tak pouze se svou skupinou, aby nebyla nijak narušována intimita vašeho procesu. 


9. DEN - Yoga, meditace, 5. Ayahuasca ceremonie 


10. DEN - Yoga, integrace procesu, vyjíždka na koních, květinová koupel

Desátý den je vaším slavnostním rozloučením s posvátným nápojem Ayahuasca. Oslavte tento den intenzivním propojením s přírodou a nechte se jí unášet na hřbetech svého koně, aby po návratu na vás čekala rituální květinová koupel, kterou pro vás namíchá Maestro Francisko. Jen pro vás pak bude ve výšce několik desítek metrů nad úrovní ranče, vedle burácejícího vodopádu nachystaná teplá koupel, plná vonících květin, abyste se mohli v tomto intimním prostoru rozloučit, ve své duši i mysli, s posvátnou rostlinou amazonské džungle.


11. DEN - Yoga, Sacred Sweat Lodge

Sweat Lodge je jedním z nejposvátnějších obřadů původních obyvatel amerického kontinentu, který probíhá v malé kupulovité stavbě, jež je ohřívána pomocí horkých kamenů. Sweat Lodge je považována za lůno Země. Vstoupíme, abychom nechali naše vlastní ego zemřít a znovu se zrodily do nového života. Tento velmi silný tradiční rituál, představující smrt a znovuzrození, je symbolickým znázorněním vaší spirituální cesty v posvátném údolí Inků, ukončuje vaši starou životní cestu a nechává přijít novou...


12. DEN - Yoga, práce se symbolem, návštěva města Pisaq

Vydejte se na světově proslulý řemeslný trh do města Pisaq a udělejte radost sobě nebo svým blízkým originálními dárky jejichž kvalita reprezentuje to nejlepší z ruční práce obyvatel Peru, ať se již jedná o keramiku, hudební nástroje, překrásné vlněné oblečení z Aplaky či šperky osázené nejkvalitnějšími polodrahokami dovážených do Peru z brazilských pohoří.


13. DEN - Rozloučení


Zaujala vás naše cesta?

Chcete zaslat podrobnější informace?

POZOR - Ukončení registrace 31. března 2019!