PSYCHOTERAPIE

CO JE PSYCHOTERAPIE ? 

Psychoterapie je způsob, jak pomoci lidem s širokou paletou duševních nemocí a emočních potíží. Problémy s nimiž pomáhá psychoterapie, zahrnují obtíže při zvládání každodenního života - dopad traumatu, léčebného onemocnění nebo ztráty, jako je smrt milovaného člověka a specifické duševní poruchy, jako je deprese nebo úzkost. Psychoterapie může být použita v kombinaci s léky nebo jinými terapiemi. Léčba může být prováděna individuálně, párově, rodinně nebo skupinově a může pomoci jak dětem, tak dospělým. 


STRUKTURA PSYCHOTERAPIE

 Naše první setkání bude trvat 60 až 75 minut. Cílem tohoto setkání je zmapovat vaší aktuální životní situaci, a to zejména v oblastech, které vás ke mně přivedly. Budeme diskutovat o tom, jak vám mohu pomoci splnit vaše léčebné cíle a jakými postupy toho dosáhneme. Během první schůzky budete mít také důležitou práci a to rozhodnout se, zda jsem někdo, s kým budete chtít pracovat. Výběr správného psychologa - ten, s nímž se cítíte v dobře a "sednete si" - je velmi důležitý.

Následně se setkávám s klienty na 50 minutovou schůzku jednou týdně a poté postupujeme podle potřeby k méně častým návštěvám. Délka léčby je individuální, tak jak je individuální osobnost každého z nás, dále pak závisí na různých faktorech jako je typ problému, na kterém se pracuje, množství úsilí mezi jednotlivými sezeními, které klient vkládá do terapie, a složitosti a počtu problémů, které se řeší.


OZVĚTE SE MI

Zaujala Vás tato nabídka? Chcete proměnit dosavadní kvalitu svého života?